Ezilen Hayatlar Seramonisi

Ne yazık ki Soma’daki maden göçüğünde yaralı ve ölü sayısı her dakika artış gösteriyor. Şuan için 201 madencimizi kaybetmişiz ve içeride hala bir o kadar insan olduğu söyleniyor. 

Herkesin sosyal medyada tepkisi büyük. Hepimiz sosyal medyada hakkımızı ve ezilen insanların haklarını arayan muhteşem vatandaşlarız. Sosyal medya’da coşuyoruz, gürlüyoruz, kendimizden geçiyoruz. Ne twitler ne paylaşımlar birbirini götürüyor. Tv kanallarında göçükle alakalı haberler aldığım bir sıra beş dakika sonra aynı kanalda o haberi tekrar göremiyorum. Müge zanlı tarzı programlar başlamış oluyor. Ve biz bu esnada sosyal medyadaki sahte hayatlarımız arkasında sığınıp seslerimizi yükseltirken. Soma’da madenden canlı kurtarılan yaralı bir abimiz “Çizmelerimi çıkarayım mı? Sedye kirlenmesin” diye soruyor. Çünkü adam ezilmiş. Çünkü adam o sedyeye bindiğinde birilerine yük olacakmış gibi hissediyor kendini. Sağlık hizmeti almasının en doğal hakkı olduğundan bile şüpheli. Haklarından habersiz, eşi dostu belki kardeşi vefat etmiş madende ama o adam soruyor, kirlenmesin diyor. Hem ezilmiş hem de halkımızın can damarı halkımız gibi hoşgörülü, halkımızın sergilediği bütün özellikleri sergiliyor, kirlenmesi diyor. Ülke kirlenmiş ama sedye temiz kalsın istiyor. 

Ve kredili hayatlar seramonisinden bir abimizse 201 kişinin hayatını kaybettiği madene inmek zorunda olduğunu söylüyor çünkü kredisi var. Çünkü bu yaşadığı sıkıntı unutulacak 1 hafta sonra. Ve bir hafta sonra tekrar milyonlarca ton ağırlığı yine sırtında taşımaya başlayacak. Ve kredisini.

soma-maden

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

Follow DarKafa Sanat Tasarım ve Teknoloji Haberleri on WordPress.com

Blog İstatistikleri

  • 259,075 kişi buradaydı.

Yazarlar

%d blogcu bunu beğendi: